Dantų kanalų gydymas:  viskas, ką reikia apie jį žinoti

Dažna dantų skausmo priežastis yra prasidėjęs ar jau pažengęs dantų kanalų uždegimas. Tuo atveju vaistų nuo skausmo neužtenka – taikomas dantų kanalų gydymas. Apie jį sklando daugybę mitų, tačiau pateiksime pagrindinius dalykus, ką reikia apie jį žinoti ir kodėl neverta bijoti.

Dantų kanalų gydymas – neskausmingas

Dažnai manoma, kad paprasčiau ir mažiau skausmo sukels viso danties pašalinimas. Tačiau ir dantų kanalų gydymas nėra skausmingas, nes yra atliekamas su vietine nejautra. Todėl pacientas procedūros eigoje nieko nejaučia. Kas gali sukelti nemalonius pojūčius, tai adatos dūrimas su vaistais prieš gydymą ir atitirpinėjantys burnos raumenys po to. 

Ar būtina atlikti gydymą?

Deja, bet taip. Negydomas pulpos uždegimas gali sukelti daugiau problemų ir tokiu atveju yra rizika prarasti savo natūralius dantis. Be to, uždegimas gali plisti po visą organizmą ir sukelti kitas sveikatos problemos. Dažnu atveju ir skausmas uždegimo metu yra tikrai sunkiai pakeliamas. Tad dantų kanalų gydymas yra vienintelė išeitis užkirsti kitiems nemalonumams.

Dantų kanalų valymas nėra ilgas

Dažnai manoma, kad dantų kanalų gydymas bus ilgas ir reikės daugybės vizitų pas odontologą. Tačiau dažnai dantų kanalų gydymas trunka vos 1-2 vizitus. Žinoma, kartais gali prireikti ir daugiau apsilankymų, viskas priklauso nuo uždegimo stadijos.

Kas vyksta po dantų kanalų gydymo?

Po kanalų valymo, dantys yra užplombuojami, kad neliktų tuščių tarpų ir būtų galima džiaugtis pilna dantų funkcija. Taip pat gali būti taikomas ir endodontinis balinimas. Pasitaiko atvejų, kai dantų kanalų gydymas patamsina danties atspalvį, tad toks balinimas iš vidaus padeda atgauti natūralią dantų spalvą. 

Jeigu dantų kanalų gydymas yra atliekamas gerai, pergydyti nereikia. Tačiau ne kruopštus odontologo darbas gali tokią riziką sukelti. Tai pasitaiko rečiau, kai dantų kanalų gydymas yra atliekamas mikroskopu.

Ar ilgai skauda po gydymo?

Skausmas dažniausiai išsilaiko vos kelias dienas, tačiau kartais gali trukti ir ilgiau. Tai nereiškia, kad dantų kanalų gydymas buvo atliktas blogai. Kartais tai tiesiog organizmo reakcija. Skausmui malšinti galima naudoti vaistus. Tačiau jei skausmas labai sunkus ir ilgas, reikėtų vėl kreiptis į specialistą.

Back To Top