Kavos pupelės ar malta kava – kuris variantas tinkamesnis?

 Kavos rūšių yra pačių įvairiausių, todėl kiekvienas gali nuspręsti, kas tinka ir patinka labiausiai. Vieni gali sakyti, kad tikrai nėra jokio skirtumo, kokią kavą gerti, o kiti atvirkščiai, tikrai jaučia, kada yra paduodama visai kitokia kavos rūšis, nei kad geriama įprastai. Paprastai kava yra skirstoma į dvi kategorijas, tai yra kavos pupeles ir maltą kavą. Tikrai galime sulaukti įvairių nuomonių, tiek dėl vienos, tiek dėl kitos rūšies kavos. Tad kuri iš jų yra tikrai geresnė, o galbūt jokio skirtumo nėra, norime daugiau papasakoti šiame straipsnyje.

Kavos pupelės

Kavos pupelės tikriausiai yra vienas geriausių pasirinkimų, kuriuos galima padaryti. Nes taip galime garantuoti, kad pagaminta kava bus žymiai aromatingesnė, skanesnė, turinti stipresnį poskonį ir panašiai. O su kavos pupelėmis pasigaminti kavą yra kur kas paprasčiau ir greičiau, nes paprastai jos naudojamos į kavos aparatus, tad vos vieno mygtuko paspaudimu vos per kelias minutes galėsite pasidaryti puikų puodelį kavos. Tad nereikės laukti, kol užvirs vanduo, kavos užpilinėti ir laukti, kol visos nuosėdos nusės į kavos puodelio dugną. Tad jeigu turite galimybę, visada rinkitės kavos pupeles, nes iš jų pagaminta kava bus kur kas skanesnė ir kai priprasite prie jos, vargu, ar norėsite ją keisti į kitą kavą.

Malta kava

Maltą kavą padaryti nėra taip lengva, nes reikia laukti, kol užvirs vanduo, ją užpilinėti ir panašiai. Tuo labiau, jeigu kavos negeriate pakankamai dažnai ir namuose nusipirkote gana didelį pakelį, tai po neilgo laiko visas kavos aromatas išsigaruos ir kava nebebus tokia skani, kokia buvo anksčiau. Kai kas gali sakyti, kad maltą kavą galima pasidaryti bet kada ir nereikia namuose turėti kavos aparato. Tačiau jeigu vis dėl to labiau mėgstate maltą kavą, tada vis tiek labiau verta rinktis pupeles ir jas malti ir tik tada užpilti. Ir kavos aparatas nėra reikalingas, o reikia turėti tik nedidelį kavos malimo aparatą.

Kuris variantas geresnis?

Iš pateiktos informacijos matome, kad kavos pupelės susilaukė kur kas daugiau dėmesio, todėl daugelis pritartų, kad jas verta rinktis kur kas labiau, nei kad maltą kavą ir tam yra ne viena priežastis. Tad jeigu kiekvieną rytą ar popietę norite mėgautis šviežia ir aromatinga kava, tikriausiai suprantate, kokį variantą reikia pasirinkti, kad gautumėte to, ko norite.

 

Back To Top