Kokybiškas ir nekokybiškas alyvuogių aliejus: kaip atskirti?

Jeigu būtų galimybė, tikriausiai visada rinktumėmės tik kokybiškus produktus ir aukščiausios kokybės maistą. Žinant tam tikras taisykles arba laikantis tam tikrų patarimų, kuo puikiausiai galima atskirti maistą, kuris yra kokybiškas, o kuris ne. Tikriausiai kiekvieno produkto pasirinkimas šiais laikais yra pakankamai platus, visas įpakavimas yra pakankamai patrauklus, todėl ir gali atrodyti, kad jie visi yra kokybiški. Tačiau taip yra tik iš pirmo žvilgsnio. Kalbant apie alyvuogių aliejų yra labai daug skirtingų kriterijų, pagal kuriuos galima atskirti, ar jis yra kokybiškas ar ne, tad šiame straipsnyje ir norime papasakoti apie tai.

Pakuotė

Tikriausiai ne kartą este matę, kad alyvuogių aliejus yra supakuotas į dvi skirtingas pakuotes:

  • Nepermatomas aliejaus butelis. Tokioje talpoje yra pats kokybiškiausias aliejaus, jeigu jis yra naudojamas salotoms ir nėra skirtas kaitinimui. Kadangi kokybiškas alyvuogių aliejus negali tiesiogiai būti apšviestas šviesos, todėl jis privalomai turi būti tik storo stiklo neskaidriuose buteliuose. Tad jeigu matote, kad etiketėje parašytas pačios aukščiausios kokybės aliejus, bet jis yra permatomoje pakuotėje – vadinasi tai tikrai nėra teisybė.
  • Permatomas aliejaus butelis. Tikrai nereikia galvoti, kad permatomuose buteliuose aliejus yra blogas. Jeigu jis skirtas kepimui, tuomet viskas yra gerai, jį naudoti tikrai galima. Tikriausiai pats svarbiausias dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį yra etiketė, kokia informacija joje nurodyta ir kam jis yra skirtas.

Skonis

Tikriausiai bet kokie gurmaniški produktai turi tam tikrą specifinį skonį ar poskonį, kuris ir skatina tokį produktą ragauti. Lygiai tokia pati situacija yra su alyvuogių aliejumi. Tas, kas galvoja, jog jis turi būti be skonio, mano neteisingai. Tikrai geras ir kokybiškas alyvuogių aliejus turi turėti tam tikrą kartumą, jis neturi veltis burnoje. Jeigu būtent tai ir jaučiate, vadinasi išsirinkote labai kokybišką produktą. O jeigu tokio aliejaus skonis yra neutralus, vadinasi, produktas nėra labai geras. Aišku, perkant tikrai negalima ragauti kiekvieno aliejaus iš eilės, todėl reikėtų dėmesį kreipti į pačią pakuotę ir etiketę, būtina ją perskaityti.

Į ką dar reikia atkreipti dėmesį?

Yra dar nemažai kriterijų, pagal kuriuos galima atskirti alyvuogių aliejaus kokybiškumą. Dar vienas iš aspektų gali būti kilmės šalis. Tikriausiai pats kokybiškiausias produktas yra iš ten, kur yra auginamos alyvuogės, tad į tai dėmesį reikėtų atkreipti. Taip pat renkantis šį produktą galima atkreipti dėmesį į spalvą, jeigu įmanoma pasižiūrėti ar yra nuosėdos, ar ne.

Back To Top