Kraujo tyrimai: mėginio paėmimas iš venos

Testai, kurie gali suteikti medicinos darbuotojams daugybę informacijos apie paciento sveikatos būklę, nes gydytojai ar kiti specialistai iš net nedidelio kraujo mėginio gali pasakyti nemažai apie žmogų, tačiau dažniausiai juose esančios informacijos nepakanka galutinei diagnozei nustatyti. Dėl tos priežasties gali prireikti papildomų testų, nes kraujo tyrimai yra tik pati tyrimų pradžia.

Dažniausiai kraujo tyrimai papildomo pasiruošimo nereikia, nes jie yra efektyviausi tada, kai organizmas veikia įprastiniu rėžimu, tai reiškia, kad pacientas nepatiria jokio nereikalingo papildomo streso. Kai kuriems tyrimams gydytojas gali rekomenduoti protarpinį badavimą, kurio trukmė priklauso nuo jo sudėtingumo. Tokias procedūras geriausia yra susiplanuoti iš ankstaus ryto. Visais atvejais apie tai iš anksto praneša sveikatos priežiūros specialistas.

Vienas iš daugeliui baisesnių metodų yra kraujo paėmimas naudojant adatą. Todėl apie jų baimę reikėtų pranešti jus aptarnaujančiam personalui, nes jie gali padėti Jums lengviau tai pergyventi. Aišku, kad galima nežiūrėti į adatą arba su savimi pasiimti artimą šeimos narį ar draugą, kurie galėtų nukreipti Jūsų dėmesį.

Tokie tyrimai beveik visada yra atliekami paimant kraujo mėginį tiesiai iš venos. Gydytojas jus paguldys ir kai kuriais atvejais lieps sugniaužti kumštį. Po to viršutinė rankos dalis bus įtempta su specialia guma tam, kad būtų aiškiai matoma vena ir į ją būtų galima pataikyti adatą. Šios procedūros metu bus jaučiamas lengvas skausmas, todėl reikėtų iš anksto tam nusiteikti. Ištraukus reikiamą kiekį kraujo, adata bus ištraukta, o žaizda dezinfekuota ir ant jos uždedama vata ar pleistras. Specialistas gali paprašyti žaizdą užspausti ir stipriai laikyti tam, kad būtų užkirstas kelias kraujo nutekėjimui.

Po to kraujo mėginys bus nusiųstas į laboratoriją. Apmokytas personalas tada atliks analizę, kurios metu bus išgaunama informacija, kurios pareikalavo gydytojas. Tai gali užtrukti dieną ar net savaitę, todėl po procedūros gali prireikti dar vieno vizito į laboratoriją ar pas Jus aptarnavusį gydytoją.

Kraujo tyrimai yra dažnai atliekama procedūra, o apie juos daugiau sužinoti galima čia: https://www.testamide.lt

 

 

Back To Top