PLAUKŲ FORMAVIMO PRIEMONIŲ TIPAI IR JŲ NAUDOJIMAS

Plaukams formuoti ir fiksuoti yra begalės priemonių. Bene seniausiai žinomi ir labiausiai paplitę – želė ir lakas plaukams. Tačiau šiuo metu pasirinkimas daug platesnis nei galima įsivaizduoti. Skirtingi plaukų meistrai gali rekomenduoti vis skirtingas priemones, tačiau sutariama dėl vieno – visos šios priemonės skirtos formavimui ir/ar šukuosenos užbaigimui. 

Būtų galima išskirti dvi skirtingas rūšis: formavimo (modeliavimo) priemonės bei fiksavimo priemonės. Kuo jos skiriasi?

MODELIAVIMO (FORMAVIMO) PRIEMONĖS

 

Šios https://nudemoon.lt/collections/priemones-formavimui priemonės skirtos naudoti šukuosenos formavimo eigoje. Jų funkcija – suteikti apimtį, glotninti plauką, padėti pasiekti norimų garbanų ar paryškinti jas, siekiant, kad plaukas išliktų norimoje padėtyje. 

Modeliavimo priemonių yra įvairių: plaukų putos, želė ar formavimo kremas, pomada, pasta, klijai, jūros druskos purškiklis. Visos šios priemonės skiriasi konsistencija, fiksavimo lygiu (galima rinktis nuo itin natūralaus iki extra strong (ypatingai stipraus)). Skiriasi ir naudojimu – vienos tepamos ant šaknų (plaukų putos, pomada), kitos naudojamos neliečiant šaknų (plaukų želė, vaškas, klijai). 

Reikėtų atkreipti dėmesį į naudojamo produkto kiekį – svarbu priemonės nepadauginti. Gamintojas visuomet nurodo vartojimo instrukciją, todėl pravartu jos laikytis. Kitu atveju plaukai gali tapti apsunkinti, priemonės taps pastebimos ir riebalins plauką. 

FIKSAVIMO PRIEMONĖS

Nudemoon fiksavimo priemonės skirtos jau suformuotai šukuosenai užfiksuoti, kad ji kuo ilgiau išlaikytų tūrį bei norimą formą. Pati populiariausia fiksavimo priemonė – aerozolinis plaukų lakas. Tačiau šiuo metu rinkoje populiarėja ir plaukų lakas be aerozolio ar purškiamas vaškas. 

Naudojant šias priemones svarbu purkšti tinkamu atstumu – 20-40 cm nuo plaukų. Taip užtikrinsite, kad priemonės vienoje vietoje nebus per gausiai, ji pasiskirstys ir užfiksuos visą šukuoseną. 

Plaukų fiksavimo priemonės taip pat turi skirtingus fiksavimo lygius – nuo silpniausio iki stipriausio. 

Šukuosenos užbaigimui naudojamas ir kvapusis vanduo ar plaukų kvepalai, norint suteikti ne tik fiksavimą, bet ir malonų, išskirtinį kvapą. 

Taip pat naudojamas ir purškiamas aliejukas blizgesiui suteikti. 

Back To Top