5 požymiai, kad namuose reikia naujos vėdinimo sistemos


Patalpų oro kokybė – tai ne tik komfortas, bet ir būtinybė sveikatai. Patikima vėdinimo sistema yra labai svarbi norint namuose palaikyti gaivią ir sveiką aplinką. Tačiau atpažinti, kada atėjo laikas ją atnaujinti, gali būti sudėtinga. Štai penki ženklai, rodantys, kad jūsų namams gali prireikti naujos vėdinimo sistemos.

1. Nuolatinis blogas kvapas

Namai turi kvepėti gaiviai; jei taip nėra, tai yra netinkamo vėdinimo požymis. Nuolatiniai maisto gaminimo, naminių gyvūnėlių ar net pelėsių ir grybelio kvapai neturėtų būti norma.

Dažnai taip nutinka dėl to, kad užsistovėjęs oras nėra tinkamai pašalinamas iš jūsų namų. Veiksminga vėdinimo sistema turėtų išleisti seną, kvapų prisotintą orą ir pakeisti jį švariu, gaiviu oru. Jei pastebėjote, kad kvapai išlieka ilgiau nei turėtų, laikas įvertinti vėdinimo sistemos efektyvumą.

2. Alergijos ir kvėpavimo takų problemos

Alergijos paūmėjimas ar kvėpavimo takų sutrikimai namų ūkyje yra svarbus prastos oro kokybės rodiklis. Tinkama vėdinimo sistema atlieka pagrindinį vaidmenį filtruojant įprastus alergenus, tokius kaip žiedadulkės, dulkių erkutės ir naminių gyvūnų pleiskanos. Kai šie dirgikliai kaupiasi, nes jie nėra pašalinami, pastebėsite daugiau čiaudulio, švokštimo ir diskomforto. 

Rekomenduojame išbandyti www.airspot.lt paslaugas, kokybiškas namų oras garantuotas.

Be to, dėl prasto vėdinimo gali paūmėti tokios ligos kaip astma, nes patalpų oro teršalai pasiekia didesnę koncentraciją. Jei atrodo, kad, nepaisant švaros, jūsų šeimos sveikata kenčia, apsvarstykite, ar jūsų vėdinimo sistema atlieka savo darbą.

3. Kondensatas ant langų ir sienų

Ant vidinių namų paviršių, pavyzdžiui, langų ir sienų, susikaupusi drėgmė yra akivaizdus prastos ventiliacijos požymis. Dėl šio kondensato gali atsirasti pelėsis ir grybelis, kuris ne tik kenkia jūsų turtui, bet ir gali turėti rimtų pasekmių sveikatai.

Tinkamas vėdinimas pašalina drėgmės perteklių iš oro, išsaugo jūsų namo konstrukcijos vientisumą ir apsaugo jūsų sveikatą nuo pelėsio sukeliamų negalavimų. Jei langų valymas tapo įprasta jūsų kasdienybės dalimi, tai aiškus požymis, kad jūsų namuose oro apykaita yra nepakankama.

4. Didelės sąskaitos už energiją

Vėdinimo sistemos efektyvumas tiesiogiai susijęs su jūsų sąskaitomis už energiją. Senesnė sistema, kuriai sunku palaikyti oro kokybę, gali sunaudoti daugiau energijos, o tai lemia didesnes komunalinių paslaugų išlaidas. Šiuolaikinėse sistemose įrengtos šilumos rekuperacijos funkcijos ir energiją taupantys varikliai, kurie gerokai sumažina eksploatavimo išlaidas.

Jei jūsų sąskaitos už energiją didėja nepadidėjus komunalinių paslaugų tarifams ar nepasikeitus buitiniams įpročiams, verta kreiptis į specialistą, kad jis įvertintų jūsų vėdinimo sistemos efektyvumą.

5. Netolygus šildymas arba vėsinimas

Gerai vėdinamuose namuose temperatūra turėtų būti vienoda. Jei skirtingose namų vietose yra karšta arba šalta, tai gali būti dėl netinkamos oro cirkuliacijos. Tinkamas vėdinimas užtikrina, kad oras pasiskirstytų tolygiai, palaikytų vienodą temperatūrą ir padidintų bendrą komfortą. Tai ne tik pagerina gyvenimo sąlygas, bet ir apsaugo šildymo ir vėsinimo sistemas nuo pervargimo, todėl pailgėja jų tarnavimo laikas ir sumažėja priežiūros išlaidos.

Sistemos įvertinimas ir atnaujinimas

Jei šie požymiai sutampa su jūsų dabartine situacija, patartina kreiptis į profesionalus vėdinimo sistemos vertintojus. Specialistas gali įvertinti sistemos pajėgumą, efektyvumą ir tinkamumą jūsų namams. Jie gali pasiūlyti įvairius sprendimus – nuo remonto iki kapitalinio remonto, pritaikytus prie konkrečių jūsų poreikių ir biudžeto.

Rinkdamiesi naują sistemą, atsižvelkite į tokias savybes kaip energijos vartojimo efektyvumo rodikliai, triukšmo lygis, techninės priežiūros paprastumas ir išmaniosios technologijos, leidžiančios geriau kontroliuoti jūsų namų oro kokybę. Ieškokite sistemų su HEPA filtrais arba įmontuotais oro drėkintuvais ir (arba) oro sausintuvais, kad dar labiau padidintumėte savo namų komfortą ir sveikatą.

Išvada

Visiškai veikiančios vėdinimo sistemos svarbos neįmanoma pervertinti. Tai nematomas jūsų namų oro kokybės, o kartu ir jų gyventojų gerovės sergėtojas. Jei susidūrėte su kuriuo nors iš pirmiau minėtų požymių, imkitės veiksmų, kad apsaugotumėte savo namų atmosferą. Nauja, efektyvi vėdinimo sistema – tai investicija į jūsų sveikatą, komfortą ir ramybę.

Back To Top