Ar iš BIM modeliavimo gali gauti naudą būsto pirkėjai?  

Renkantis būstą tikriausiai kiekvienas norime išsirinkti tokį variantą, kuris būtų pats kokybiškiausias, kad ateityje neišlįstų įvairios bėdos ir nebūtų matomas nekokybiškas darbas. Kartais to plika akimi tiesiog apžiūrint būstą pastebėti nėra įmanoma. Tuo labiau, jei nieko nenusimanai nei apie pačias medžiagas, iš kurių jis yra statomas, nei apie rengiamus projektus ir panašiai. Tad šiame straipsnyje aptarsime ar naudojant BIM modeliavimo sistemą įmanoma gauti iš jo naudos galutiniam vartotojui ar vis dėl to, ji nėra reikalinga.

Pažangesnis požiūris

Anksčiau gal net nebūtų kilusi mintis, kad galutinis vartotojas gali dalyvauti visuose namo ar pastato etapuose, pradedant nuo jo idėjos ir baigiant jo statymu. BIM modeliavimas būtent suteikia tokią galimybę, nes šio proceso metu jame gali dalyvauti visi asmenys, kurie susiję su projektu. Tad gali dalintis įvairiomis idėjomis, įžvalgomis, matyti daromas klaidas išsakyti pastabas ir panašiai. Todėl galutinis vartotojas čia yra labai svarbus, nes taip pat gali išsakyti savo nuomonę, pageidavimus, į kuriuos bus atsižvelgta ir namas kuriamas būtent taip, kaip jis pageidauja.

Kokią dar naudą gali pajusti būsto pirkėjas?

Renkantis tokį būstą, kuriame buvo naudojamas BIM modeliavimas galima tikėtis kur kas aukštesnių standartų. Jeigu būstas buvo įsigyjamas dar tik tada, kai buvo pradedamas projektuoti, jo pastatymo laikas gali būti kur kas trumpesnis, nes BIM modeliavimo procesai gali viską žymiai greičiau ir patogiau apskaičiuoti, parodyti daromas klaidas ir panašiai. Taip pat pastebima, kad yra sutaupoma nemažai kaštų, todėl yra gaunamas tikrai ne vienas pliusas. Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad toks modeliavimas gali būti naudingas tik tiems, kas užsiima pastato statiniu, ranga ar projektavimu, bet jie dirba dėl galutinio vartotojo, kad rezultatas jį džiugintų kaip įmanoma labiau.

Kas gali naudotis BIM modeliavimu?

Išskirti vienos ar kitos kategorijos, kurios gali naudoti BIM modeliavimą nėra. Tad tie, kurie pradeda tik įgyvendinti idėjas gali ja naudotis. Galbūt daugeliui tai gali būti naujiena, tačiau ji jau yra plačiai naudojama, nes yra gaunama kur kas daugiau pliusų, nei kad viską atliekant įprastai. Galima sakyti, tai yra tarsi palengvinimas, kuris leidžia sutaupyti laiko ar sąnaudų kiekviename žingsnyje. Todėl toks investavimas tikrai atsipirks, nes pastatas bus pastatomas žymiai greičiau, o pirkėjas negalės skųstis matomu broku ar kitomis klaidomis, nes paprasčiausiai jų nebus, todėl naudą gaus tiek viena, tiek kita pusė.

Back To Top