Baidarės Aukštaitijoje – ko tikėtis, jeigu plaukiate pirmą kartą?

Aukštaitijos regionas yra vienas populiariausių tarp baidarių mylėtojų Lietuvoje. Vingiuotos, ramios ir sraunios upės lemia tai, kad galite rinktis iš daugybės įvairaus sudėtingumo trasų. Kaip pasiruošti pirmajam žygiui ir kodėl baidarių nuoma su sodyba yra rekomenduotina kiekvienam?

Baidarės Aukštaitijoje tikrai patiks tiek entuziastams, tiek tiems, kurie baidares matuojasi pirmą kartą. Jeigu šis malonumas Jums dar neatrastas, dalinamės patarimais, kurie pravers pirmojo Jūsų plaukimo metu!

Apsirenkite tinkamai atsižvelgdami į vandens temperatūrą

Kai kurie žmonės daro klaidą, kai ruošiasi plaukimui baidarėmis, o ne šalto ar šilto vandens temperatūrai. Drėgnu oru rekomenduojame sluoksniuoti greitai džiūstančius drabužius ir avėti patogius vandens batus arba užsegamas basutes, tinkamas veiklai.

Tinkamos baidarės pasirinkimas

Kai renkatės baidarę, įsitikinkite, kad turite tokią, kuri atitinka jūsų patirties lygį, upės sąlygas ir ekspedicijos tipą. Pagal jūsų poreikius galime padėti nustatyti, kuri baidarė jums tinkamiausia. Pavyzdžiui, tandeminės baidarės yra mažiau linkusios svirti ir puikiai tinka pradedantiesiems.

Žinokite savo ir kitų dalyvių fizinių galimybių ribas

Kaip ir bet kuri kita sporto šaka, plaukiojimas baidarėmis saugiai reikalauja žinoti savo galimybes ir jas gerbti. Baidarės Aukštaitijoje gali būti tinkamos bet kokio fizinio pasirengimo asmenims. Būkite ramūs, linksminkitės ir susitelkite ties pagrindiniais būdais. Pasitikėkite savo ekspedicijos vadovu ir būkite atidūs, jei kyla pavojus.

Išmintingai pasirinkite maršrutą

Kaip minėjome, baidarės Aukštaitijoje stebina maršrutų gausa. Vis dėlto, jei dar nesate plaukioję baidarėmis arba tiesiog nesijaučiate patogiai tam tikro tipo vandenyje, būkite atidūs, tai padės užtikrinti malonų plaukimo baidarėmis laiką. Nėra jokios priežasties irkluoti į banguotus vandenis ir nepažįstamus maršrutus, kai nesate pasiruošę. Planuokite laiką atsakingai: visada verta pasirūpinti baidarių nuoma su sodyba, kur galėsite numalšinti savo nuovargį po plaukimo.

Nepamirškite gerti daug vandens

Kai būnate ant vandens ir irkluojate ilgą laiką, nuostabu, kad galite ištrokšti, ypač jeigu plaukiate karštą Lietuvišką vasarą. Visada būkite pasiruošę ir atsineškite daugiau vandens, nei manote, kad jums reikės.

Neabejojame: baidarės Aukštaitijoje Jums tikrai patiks. O baidarių nuoma su sodyba leis patogiai planuoti laiką ir dar geriau atitrūkti nuo kasdienybės rūpesčių.

Back To Top