Baudos už greitį Lietuvoje

Baudos už greitį Lietuvoje

Lietuvos įstatymai numato dviejų rūšių baudas už greičio viršijimą – administracines ir baudžiamąsias. Administracines baudas skiria policijos pareigūnai, o baudžiamąsias baudas skiria teismai. Didžiausia administracinė bauda už greičio viršijimą yra 280 eurų, o didžiausia baudžiamoji bauda – 1 400 eurų. Jei esate pagautas viršijęs greitį Lietuvoje, greičiausiai jums bus skirta administracinė bauda.Tačiau jei esate pagautas viršijantis greitį itin pavojingai arba jei greitis viršytas kelis kartus, jums gali būti skirta baudžiamoji bauda.

Kodėl vairuotojai viršija greitį?

Yra daug priežasčių, kodėl vairuotojai viršija greitį. Kai kurie taip elgiasi, nes skuba ir nori kuo greičiau pasiekti kelionės tikslą. Kiti taip elgiasi, nes mėgaujasi greito vairavimo pojūčiu. O kai kurie žmonės taip elgiasi, nes paprasčiausiai nežino greičio apribojimų arba mano, kad gali išvengti atsakomybės už greičio viršijimą. Nepriklausomai nuo to,  kodėl viršijate greitį, jei būsite pagautas, būsite atsakingas ir turėsite sumokėti baudą.

Kaip išvengti baudų už greičio viršijimą?

Geriausias būdas išvengti baudos už greičio viršijimą – laikytis greičio apribojimų. Tačiau jei vis dėlto atsidūrėte situacijoje, kai jums gresia bauda, galitebandyti sumažinti baudos dydį prisipažindami kaltais ir rodydami gailestį. Taip pat galite bandyti derėtis su policijos pareigūnu arba prokuroru, tačiau tai ne visada pavyksta.

Jei esate pagautas viršijęs greitį Lietuvoje, greičiausiai gausite administracinę baudą. Tačiau jei esate pagautas viršijantis greitį ypač pavojingai arba jeijei kelis kartus viršijote greitį, jums gali būti skirta baudžiamoji bauda.

Už pakartotinius pažeidimus – teks grįžti į vairavimo mokyklą!

Jei tą patį pažeidimą per metus atliekate keletą kartų, turėsite grįžti į vairavimo mokyklą ir laikyti naują egzaminą. Neskaitant baudų, kurias gali tekti sumokėti dėl viršyto greičio taip pat neteksite vairuotojo pažymėjimo . Taigi, jei norite išvengti būtinybės grįžti į vairavimo mokyklą, būtinai laikykitės leistino greičio!

Tik jus pats esate atsakingas saugų eismą!

Greičio viršijimas yra ne tik neteisėtas, bet ir pavojingas. Viršydami greitį keliate pavojų sau ir kitiems eismo dalyviams. Todėl laikykitės greičio apribojimų ir padėkite užtikrinti saugų eismą keliuose!

Kokios yra skiriamos baudos už greitį Lietuvoje rasite paspaudę ant aktyvios nuorodos.

Back To Top