Patarimai apie būsto energinės klasės sertifikavimą

Vis daugiau žmonių žino apie tai, kad kiekvienas būstas yra vertinamas ne tik pagal kainą, tačiau ir pagal kitas charakteristikas, kurios lemia jo kokybę. Vienas jų yra energinis vertinimas, kuris nurodo – kiek energijos reikalauja tam tikro objekto išlaikymas.

Jeigu planuojamas būsto pardavimas arba nuoma – jums bus reikalingas energinio naudingumo sertifikatas. Jį išduoda specialistai, kurie atlieka labai detalų tyrimą po kurio būstas yra priskiriamas tam tikrai klasei.

O kokios jos yra?

  •       A++ energinė klasė (C1 < 0,25 ir C2 £ 0,70).

Kaip ir išduoda pavadinimas – tai yra pati geriausia klasė, kuriai beveik nereikia jokios energijos. Tai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori gyventi ne tik labai pigiai, tačiau taip pat ir tvariai su gamta. Nuo 2021-ųjų metų galima statyti tik a++ tipo klasės namus, kurie mums padeda kurti kur kas tvaresnę ir tuo pačiu aplinkai geresnę aplinką. O tai yra kiekvieno iš mūsų atsakomybė. Galiausiai, vis daugiau žmonių stengiasi kuo labiau pagerinti namus, kad pakiltų ir neerginė klasė.

  •       A+ (0,25 £ C1 < 0,375 ir C2 £ 0,80) ir A (0,375 £ C1 < 0,5 ir C2 £ 0,85) energinės klasės.

Puiki šiluminė klasė bei tuo pačiu mažos šilumos energijos sąnaudos vis labiau džiugina žmones, kurie renkasi gyventi a+ tipo klasės namuose. Svarbiausia, kad net ir senus namus galima bandyti prikelti naujam gyvenimui ir pasiekti aukštą klasę. Tik pirmiausia reikia žinoti – kokia šiuo metu yra.

  •       B (0,5 £ C1 < 1 ir C2 £ 0,99) ir C (1 £ C1< 1,5) energinės klasės.

Šio tipo klasei nėra keliami labai aukšti reikalavimai. Žinoma, niekas nestato namų, kurie yra B tipo klasės. Lygiai taip pat kaip ir C. Energinio naudingumo sertifikatas, kuriame yra nurodyta, kad pastatas yra B arba C lygio reiškia, kad namas nėra labai sandarus. Tačiau tai nereiškia, kad gyvenimas jame yra blogas. Tai lemia juk daug faktorių, tiesa?

  •       D (1,5 £ C1< 2) ir E (2 £ C1< 2,5) energinės klasės.

Toks pastatas reikalauja tikrai daug energijos, tad reikia būtinai ieškoti būtų, kurie gali pagerinti klasę.

  •       F (2,5 £ C1< 3) ir G (C1 ³ 3) energinės klasės.

Tai yra energetiškai neefektyvus būstas.

Back To Top