Į ką atkreipti dėmesį samdant statybų rangovą?

Generalinė ranga – labai svarbi vykdant bet kurį statybų projektą. Todėl nenuostabu, jog visiems yra svarbiausia tinkamai pasirinkti statybų rangovą. Tačiau, kokius kriterijus jis turėtų atitikti? Ko tikėtis iš statybų rangovo? Štai keli klausimai, į kuriuos būtina sau atsakyti prieš pasirenkant statybų rangovą ir pasirašant sutartį.

Kokia patirtis?

Statybos gali būti labai įvairios. Administracinė, pramoninė statyba – tai tik keli iš pasirinkimų. Tad svarbu pasidomėti ne tik, kiek laiko specialistas dirba šioje srityje, bet ir kokioje srityje specializuojasi. Svarbu tą sužinoti iš anksto, kad galėtumėte svarstyti jo kandidatūrą. Jei specialistas nei karto nesusidūrė su pramonine statyba, ar tikrai verta rizikuoti ir jį samdyti, kai yra daugybė statybų rangovų, sėkmingai įvykdžiusių pramoninės statybos projektus.

Kokius projektus įgyvendino?

Pasidomėkite, su kokiais projektais teko dirbti statybų rangovui. Nebijokite prašyti, jog pateiktų savo darbus. Peržiūrėkite juos, įvertinkite, apsvarstykite, ar jums patiktų toks pateiktas rezultatas. Patyręs specialistas mielai pasidalins darbais, jog galėtumėte pasigrožėti rangovo įvykdytais projektais.

Ką apie specialistą sako buvę klientai?

Labai svarbu atsižvelgti į tai, ką sako buvę klientai. Kai kurios įmonės net nurodo buvusių klientų kontaktus, jog galėtumėte patys su jais susisiekti ir gauti atsakymus į norimus klausimus. Kai kuriais atvejais naudinga net susitikti ir padiskutuoti apie specialistą. Visgi, gali būti, jog buvę klientai neturės laiko, kurį galėtų skirti jums. Tokiu atveju paieškokite atsiliepimų internete. Jei specialistai yra žinomi ir patikimi, juos tikrai turėtumėte rasti.

Kokius įkainius siūlo rangovas?

Nors rinkos kainos visiems aiškiai matomos, kai kurie rangovai į jas visiškai nekreipia dėmesio ir siūlo savo įkainius, nesiremiant rinka. Naudinga ne tik sužinoti įkainius, bet ir pasigilinti, kodėl siūloma viena ar kita kaina. Kartais argumentai tikrai gali nustebinti.

Ką gali ir ko negali rangovas?

Statybų rangovas gali valdyti statybų projektą, sumažinti kaštus ir užtikrinti, kad projektas vyks sklandžiai. Visgi kai kuriais atvejais klientai reikalauja tiesiog per daug. Pasitaiko, jog projektas užtrunka dėl netinkamo oro ar kitų priežasčių, specialistai negali to kontroliuoti.

Back To Top