Iš kur kilo taro kortos?

Iš kur kilo taro kortos?

Taro kortos arba dar kitaip vadinamos būrimo kortos yra kilusios iš Prancūzijos. Dar 14 amžiuje, valdant Karaliui Karoliui šeštajam sąskaitų išrašuose rastos išlaidos skirtos taro kortoms apmokėti. Pačio seniausios taro kortos yra laikomos ir saugomos Paryžiaus bibliotekoje. Pirmosiose kaladėse buvo nuo trisdešimt iki aštuoniasdešimt kortų, na o dabar kaip žinote yra septyniasdešimt aštuoni vienetai. Paprastai kortos yra skirstomos į didžiuosius ir mažuosius arkanus. Didieji arkanai susidaro iš 22 taro kortų, na o mažieji – iš 56 kortų.

Kada atsirado pirmos Taro kortos Lietuvoje?

Lietuvoje taro kortos buvo gaminamos jau 18 amžiuje, vietinėje gamykloje, kuri buvo įsikūrusi Varėnoje. Valdžia buvo padariusi taip, jog būdavo paskelbiami piešinių konkursai ir tuomet renkamas nugalėtojas, na o kurio piešinys buvo paskelbiamas geriausias – tai būdavo panaudota iliustruoti kortas.

Kaip atsirado Lenormand kortos?

Lenormand kortos buvo sukurtos prancūzės būrėjos Anos Marijos dar devynioliktame amžiuje. Šios kortos buvo paremtos astrologija. Kortų kaladė sudarė 36 vienetus kortų. Pati šių kortų autorė augo vienuolyne ir ten pajuto pirmuosius aiškiaregystės apsireiškimus, pradėjo pranašauti kitų vienuolių ateitį ir panašiai. Toliau ji pradėjo dirbti su taro kortomis ir jos gebėjimai labai tiksliai išpranašauti ateities įvykius – itin išgarsino jaunąją būrėją visoje šalyje. Sekantis jos žingsnis buvo toks, jog įkūrė savo būrimo saloną, į kurį ėjo begalės žmonių, įskaitant ir itin turtingus ir žinomus žmones. Prieš mirtį būrėja itin ištobulino savo kortų sistemą, kuri iki šiol yra plačiai naudojama.

Lenormand kortos ir jų naudojimas

Visos Lenormand kortos turi savitą reikšmę ir yra suskirstytos į 4 dalis pagal tam tikras reikšmes. Vienas ketvirtadalis atspindi atliekamą veiksmą, jos mena apie galimas gyvenimo permainas bei būtinumą veikti. Kitos yra apibūdinančios žmogaus bei aplinkos vaizdą – prideda spalvų bei įžvelgia asmens savybes. Kita dalis kortų apibūdina būrimo nuotaiką, kokia ji ar maloni, ar niūri ar lengva ir priešingai. Na ir galiausiai viena kortų dalis apibūdina laiką – parodo kada skubėti, kada laukti, kada veikti ir panašiai.

Back To Top