Kas yra riebalai?

Riebalai yra medžiagos, kurios sunkiai maišosi su vandeniu ir kurios dažniausiai vartojamos yra pramonėje bei kasdienėje veikloje. Na pavyzdžiui gyvuliniai riebalai, kepimui naudojami aliejai, muilo gamybai naudojami aliejai ir taip toliau.

Kodėl reikia naudoti riebalų gaudyklę?

Kasmet labai daug riebalų, čia skaičiuojama tonomis, patenka į viso pasaulio kanalizaciją. Riebalai prilimpa prie vamzdžių sienelių, dėl ko per tam tikrą laiką vamzdynai užsikemša, ir tuomet riebalai pažeidžia visą vamzdynų sistemą, ko pasekoje kasmet savivaldybės sumoka be galo didelius pinigus tam, kad vamzdynai būtų renovuojami. Dėl šių priežasčių, dabar yra griežtai vykdomi aktai, kurie nurodo, jog turi būti statomi ne tik biologiniai nuotekų valymo įrenginiai, bet ir riebalų gaudyklė. Kitaip jeigu atliekos nėra tvarkomos – teršėjai gali susilaukti didžiulių baudų ar net įmonės uždarymo. Riebalų gaudyklė yra plačiai naudojama kavinėse, restoranuose, kepyklėlėse, muilo pramonėje, aliejaus pramonėje, mokyklose, ligoninėse ir panašiai. Trumpai tariant ten, kur yra didelis poreikis naudoti aliejų ir yra didelė dalis jo, kuris galimai patenka į vamzdynus.

Ar riebalų gaudyklę būtina kasti po žeme?

Turbūt centro kavinių ar viešbučių savininkų, kurių viešbučiai yra miesto centre ar senamiestyje, dažniausiai užduodamas klausimas yra toks, ar yra kokia alternatyva, kad riebalų gaudyklė nebūtų kasama po žeme. Ankstesniais laikais riebalų gaudyklė būdavo statoma ir montuojama tik po žeme, kad neužimtų vietos lauke ir negadintų kraštovaizdžio didelė talpykla. Tačiau, gamintojai rado sprendimą ir mieste veikiančioms kavinėms, kurios neturi galimybės išsikasti duobės talpyklai įmontuoti ar neturi tam leidimo – antžeminė riebalų gaudyklė. Tai kompaktiškas, patogus ir modernus sprendimas būtent tokiose vietose įsikūrusioms kavinėms bei viešbučiams.

Ar biologiniai nuotekų valymo įrenginiai gali taip pat „sugauti“ riebalus?

Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai yra skirti bendrąsias nuotekas ir jas išvalius išpilti į aplinką ir jai nepakenkti. Šie įrenginiai negali apsaugoti vamzdynų nuo riebalų patekimo ir sugauti riebalus tokiu kokybės santykiu, kokiu reikėtų. Todėl jei yra poreikis išvalyti tiek nuotekas, tiek riebalus – sprendimas būtų statyti nuotekų valymo įrenginį ir tuomet papildomai riebalų gaudyklę.

Kiek kainuoja biologiniai nuotekų valymo įrenginiai?

Šių įrenginių kaina svyruoja nuo kelių tūkstančių iki keliasdešimties tūkstančių. Kaina žinoma priklauso nuo įrenginio dydžio bei galingumo. Kuo didesnis našumas, kitaip tariant kuo daugiau nuotekų patenka į įrenginį – tuo galingesnio ir didesnio įrenginio reikia. Vadinasi jeigu įrenginiu naudosis vienas namų ūkis, tuomet užteks nedidelio įrenginio ir jis kainuos apie kelis tūkstančius, tačiau jei bus statomas įrenginys 4 namų ūkiams, tuomet reikės didesnio ir galingesnio įrenginio, kuris gebėtų išvalyti daugiau bendrųjų nuotekų. Tokio įrenginio kaina gali būti nuo 8 tūkstančių ir daugiau.

Back To Top