Kodėl žmonės lankosi pas psichologą?

Psichologo paslaugos nebėra tabu, kuriuo jos buvo praeityje. Žmonės net nebeslepia, kad praveria tokių gydytojų duris, nors kai kuriems taip ir gali būti patogiau – tai jų pasirinkimas! Bet tikrai nemažai žmonių galvoja, kad psichologas yra reikalingas – ar gali būti naudingas – tik pasiekus „lūžio tašką“, kai gyvenimo kontrolė pradeda slysti iš rankų. Tai – klaidingas supratimas.

Tiesa tokia, kad nėra „tinkamo“ laiko pradėti terapiją. Žmonės registruojasi pas psichologą įvairiais gyvenimo tarpsniais ir dėl labai skirtingų priežasčių. Net nebūtina turėti kažko, ką galima įvardinti kaip problemą, kad pagrįsti apsilankymą pas psichologą. Kaip ir pas šeimos ar kitą daktarą, pas psichologą užsukti galima ir profilaktiškai, siekiant pasitikrinti savo psichologinę būseną.

Terapija yra saugi erdvė, kurioje mes gali geriau pažinti save, geriau suprasti savo motyvacijas ir poreikius, pasikalbėti apie savo nusivylimus ir nuoskaudas.

Pažiūrėkime į dažniausiai minimas priežastis, kodėl žmonės pradeda lankyti terapiją.

  1. Dėl konkrečios psichikos sveikatos problemos

Ne visos psichikos sveikatos problema yra sprendžiamos vaistais. Tai reiškia, kad ne visas jas gali išgydyti psichiatras. Šiandien yra įprasta bent jau kombinuoti psichiatro ir psichologo kompetencijas sprendžiant įvairius psichikos sveikatos sutrikimus. Registruotis pas psichologą tiesiog pajutus, kad „kažkas yra negerai“ – viena dažniausių priežasčių pradėti lankyti terapiją.

  1. Sunkumai santykiuose

Ar tai būtų romantiniai santykiai, santykiai šeimoje, santykiai tarp draugų ar tarpasmeniniai santykiai bendrąja prasme – tai dažnai minima terapijos inicijavimo priežastis. Geri santykiai yra kokybiško ir laimingo gyvenimo pagrindas. Terapija suteiks visus įrankius suprasti ir pagerinti savo santykius.

  1. Dėl tuštumos jausmo

Tas tuštumos, krypties neturėjimo jausmas turbūt pažįstamas daugeliui. Vieni pasirenka su juos gyventi, kiti bando su juo susitvarkyti savo jėgomis, o treti pasirenka psichologo pagalbą. Terapija padeda atrasti autentišką siekį, tikrąjį tikslą ar pašaukimą, kuris glūdi jūsų psichikoje bei gali užpildyti tą atsiradusį ir kankinantį tuštumos jausmo.

  1. Dėl nešališko požiūrio

Galima išgirsti nuomonę, kad psichologas nėra būtinas, nes visada galima pasikalbėti su draugais ar šeima. Bet psichologas turi vieną esminį privalumą: nebūdama artimas jums ir nebūdamas jūsų gyvenimo dalimi, jis gali pasiūlyti nešališką požiūrį, kurio negalėtumėte tikėtis iš artimų jums žmonių.

  1. Miego problemos ir nuovargis

Nemiga ir nuovargis gali turėti ne tik biologinę kilmę. Jei negalite užmigti ar nuolatos jaučiate nuovargį net, atrodo, gerai pailsėję ir neišvargę, tuomet problemos gali reikėti ieškoti psichologijoje. Vaistai gali laikinai padėti užglaistyti problemą, bet terapijoje jūs galite atrasti gilumines nemigos ar lėtinio nuovargio šaknis ir taip jas išrauti, kad galėtumėte tęsti savo gyvenimą be šių sunkumų.

  1. Dideli pokyčiai gyvenime

Darbas, santuoka, investicijos ar bet kokia kita svarbaus sprendimo reikalaujanti situacija gyvenime – reikšminga priežastis peržengti psichologo kabineto slenkstį. Pasitardami dėl savo sprendimo, išgirsdami nešališką nuomonę, įgaudami daugiau pasitikėjimo savimi ir įgaudami įrankius geriau susitvarkyti su ateinančiais pokyčiais jūs jausitės daug patogiau priimdami svarbius sprendimus gyvenime, o psichologas būtent tai ir gali suteikti.

Sąrašas priežasčių dėl kurių verta užsiregistruoti psichologo konsultacijai yra begalinis. Bet koks su jūsų psichikos sveikata, psichologine būsena ar apskritai psichologija susijęs klausimas situacija gyvenime – tinkama priežastis peržengti simbolinį ir realų slenkstį, skirianti jus nuo terapijos.

Back To Top