Kompiuterinė tomografija: ką verta apie ją žinoti?

Tikriausiai kiekvienas pacientas pasitiki gydytoju, kai jis dirba su šiuolaikine įranga, kuri leidžia aptikti net sunkiausiai pastebimas ligas ir problemas. Kad būtų atrastos dantų problemos, kurios nėra įžvelgiamos paprasta akimi, reikalingi specialūs prietaisai, kuriais galima įžvelgti tikrai daug ką ir taip jas pagydyti arba užkirsti kelią tolimesnėms problemoms. Tad šiame straipsnyje daugiau norime papasakoti apie kompiuterinę tomografiją dantims, ką verta apie ją žinoti kiekvienam.

Kaip atliekama kompiuterinės tomografijos procedūra?

Tikriausiai pats pirmas dalykas, kurį reikia paminėti yra tai, kad tokia procedūra tikrai nėra skausminga, tad jai ruošiantis, o ypač tie, kurie bijo skausmo, gali nebijoti ir drąsiai eiti jos darytis. Ji užtrunka vos keletą minučių, tad galite būti tikri, kad daug laiko skirti tam nereikės. Kompiuterinė tomografija dažniausiai atliekama atsistojus arba atsisėdus, smakrą įremiant į tam tikrą stovą. Taip yra užtikrinama, kad galva bus stabiliai ir tuomet yra mažesnė sujudėjimo galimybė. Priklausomai nuo aparato, jo mechanizmas gali važinėti aplink galvą, taip darant nuotraukas iš visų reikiamų pusių ir kampų. Specialūs spinduliai prasiskverbia taip, kad nuotraukose atsispindi aiškus vaizdas ir taip odontologas gali matyti visas problemas. Be to, nereikia baimintis, kad tokia procedūra gali pakenkti jūsų sveikatai. Ji yra tokia trumpa, kad jokios žalos organizmui tikrai nebus padaroma.

Kokius rezultatus galima matyti po kompiuterinės tomografijos?

Kadangi šiame straipsnyje pasakojame apie kompiuterinę dantų tomografiją, todėl jos metu šioje srityje galima matyti tokią informaciją:

  • apie dantų defektus, kurių paprastai neturėtų būti.
  • jeigu burnoje atsirado tam tikrų infekcijų, jos eigoje labai didelė tikimybė, kad bus atrastas jo židinys.
  • artėjant tam tikrai operacijai, tokia procedūra yra privaloma, nes tai vienas iš žingsnių prieš atliekant operaciją.
  • kitos problemos, kurios normaliomis sąlygomis neturėtų būti.

Kur turėtų būti atliekama kompiuterinė tomografija?

Kadangi tai yra vienas iš gydymo arba ligos išsiaiškinimo žingsnių, tad ji paprastai atliekama gydymo įstaigose. Aišku, pats patogiausias variantas yra tada, kai ši procedūra atliekama ten, kur ir ruošiatės tvarkytis dantis, nes taip galite sutaupyti savo laiką, nes tai, kas privaloma galėsite atlikti vienoje vietoje.

Back To Top