Lietuvoje augančių medžių apžvalga

Lietuvoje auga kelių rūšių medžiai, kurių mediena gali būti naudojami įvairiems tikslams. Šiame straipsnyje išsamiai apžvelgsime dažniausiai Lietuvoje sutinkamas medžių rūšis – pušį, eglę, beržą ir juodalksnį – ir aptarsime jų medienos savybes bei komercinį panaudojimą.

Nors Lietuvos miškuose taip pat auga ir kiti medžiai – drebulės, baltalksniai, ąžuolai, uosiai, liepos ir kiti spygliuočiai bei lapuočiai – būtent aukščiau paminėti 4 medynai sudaro absoliučią daugumą Lietuvos miškuose augančių medžių. Natūralu, kad kalbant apie medienos ir miškų supirkimą, pastarieji miškai ir medynai yra paklausiausi tarp Lietuvos miškininkystės įmonių ir pavienių supirkėjų.

Pušis

Pušis yra dažniausiai Lietuvos miškuose randamų medžių rūšių. Taip pat dėl greito augimo ir nedidelių priežiūros reikalavimų pušynai yra itin paklausūs tarp miškininkystės įmonių. Šių medžių mediena paprastai yra šviesiai geltona arba rausvai ruda, kartais su tamsesniais dryžiais. Šios rūšies mediena paprastai būna tiesios struktūros, su nedideliais mazgais, todėl ji tinka naudoti statybinei medienai arba baldų sudedamosioms dalims, pavyzdžiui, stalčių šonams ir stalviršiams gaminti.

Eglė

Lietuvoje taip pat dažnai auga eglės. Tai – dažniausiai Lietuvos miškuose aptinkami spygliuočiai. Eglės dažnai auga aukštesnėse vietose, kur joms palanki vėsesnė temperatūra. Šių medžių mediena yra gelsvai baltos spalvos su retkarčiais pasitaikančiais tamsiais taškeliais per visą medienos raštą. Ji lengva, tačiau pakankamai tvirta, kad ją būtų galima naudoti spintelėms, baldų rėmams ar net muzikos instrumentams, pavyzdžiui, gitaroms ir smuikams, gaminti.

Beržas

 

Beržai yra dar viena populiari rūšis, aptinkama visuose Lietuvos miškuose. Jie greitai auga, tačiau, palyginti su kitomis medžių rūšimis, gyvena neilgai. Šios rūšies mediena paprastai būna balkšva su šviesiai rusvu atspalviu, jai būdingi stiprūs, tiesūs raštai, todėl ji puikiai tinka specializuotiems stalių projektams ar inkrustacijoms.

Juodalksnis

Galiausiai, juodalksnis yra medžių rūšis, kuri Lietuvoje dažnai auga greta kitų medžių. Jo mediena yra nuo šviesiai rudos iki rausvai rudos spalvos su retkarčiais einančiais tamsiais dryžiais. Dėl griežto medienos raštų piešinio šios rūšies mediena gali būti naudojama įvairiems projektams – nuo spintelių ir baldų rėmų iki dekoratyvinių akcentų, pavyzdžiui, drožinių ar faneros.

Visų šių rūšių medžiai yra populiarūs medienos šaltiniai Lietuvoje ir kiekvienas iš jų pasižymi savitomis savybėmis ir naudojimo būdais. Pušis puikiai tinka statybų projektams dėl savo tvirtumo ir nereiklumo priežiūrai; eglė dėl savo lengvų, bet stiprių savybių puikiai tinka muzikos instrumentams gaminti; o beržas yra ideali medžiaga specializuotiems stalių projektams ar dekoratyviniams akcentams.

Nesvarbu, kurios rūšies medį ar medyną pasirinksite pirkti ar supirkti, galite būti tikri, kad jų mediena turės daug praktinio ir komercinio panaudojimo galimybių. Nesvarbu, ar jums mediena reikalinga malkoms ar komercinėms verslo operacijoms vykdyti, dėl plačiai Lietuvoje paplitusių ir tankių miškų bei plataus savininkystės teisių pasiskirstymo, surasti medienos ar mišką pardavimui nėra sudėtinga.

Back To Top