Medienos impregnantas: kaip impregnuoti medieną?

Medienos impregnantas: kaip impregnuoti medieną?

Medienos impregnavimas yra vienas iš esminių kriterijų, siekiant apsaugoti medieną nuo pašalinio aplinkos poveikio, išvengti parazitų bei grybelių sukeliamų grėsmių,  apsaugoti nuo drėgmės ar ultravioletinių spindulių. Mediena pasižymi savo patvarumu ir ilgaamžiškumu, tačiau jos paviršių būtina apsaugoti tam, kad medienos gaminiai tarnautų ilgai ir išliktų kokybiški. Impregnantai medienai šiandien sudėtyje turi daug veiksmingų medžiagų, pritaikytų konkrečiai jai. Tinkamai pasirinktas medienos impregnantas yra svarbus, tačiau dar svarbiau yra pats impregnavimo procesas, kurio kokybė lemia galutinį impregnavimo rezultatą. Kaip reikėtų tinkamai impregnuoti medieną, norint tai padaryti patiems?

Jeigu jus domina medienos impregnantų įsigijimas internetu gera kaina, mes rekomenduojame:

Remmers HK Lasur

Impra Lasol-B

Medienos impregnantas gali būti tepamas teptuku

Norėdami impregnuoti medienos gaminius patys, galite tai padaryti ganėtinai greitai ir nebrangiai. Medienos baldus, grindis, sienas ar panašiai, galite impregnuoti tiesiog pasitelkdami tam skirtą teptuką, specialiai naudojamą produktams su tirpikliu. Norint impregnuoti medieną, būkite tikri, kad ji yra sausa, nesudrėkusi ir švari. Medienos impregnantas turėtų būti tepamas aplinkoje, kuri yra tam palanki, tiesiogiai neapšviesta saulės (geriausia tai atlikti saulei nusileidus, jei, pavyzdžiui, impregnuojate medines lauko sienas). Svarbu atkreipti dėmesį kad mediena nebūtų labai įkaitusi ar sušalusi. Taip pat, geriausia, kad impregnuojant medieną Jums netrukdytų aplinkos veiksniai, tokie kaip lietus ar vėjas.

Medienos impregnavimas. Kaip tai daryti?

Visų pirma, reikėtų pasiruošti norimos impregnuoti medienos pagrindą, svarbu, kad mediena, kurią impregnuosite, būtų nuvalyta. Taip pat, ji turėtų būti nušlifuojama, o to procese atsiradusios dulkės ir papildomos dalelės, turėtų būti nuvalomos. Tai gali padėti siekiant kuo sklandžiau užtepti impregnantą bei kuo labiau atskleisti medinio paviršiaus bruožus. Kai jau mediena paruošta, impregnantas medienai turėtų būti užteptas pirmuoju sluoksniu, o kai jis išdžiūna, maždaug per keliasdešimt minučių ar greičiau, galima pradėti jį šlifuoti. Tai padės pašalinti nereikalingus iškilimus bei leis antram medienos impregnanto sluoksniui įsigerti efektyviau. Pašalinkite susidariusias dulkeles ir užtepkite antrąjį impregnanto sluoksnį. Medienos impregnantas, užteptas antrą kartą džiūsta lėčiau, todėl reikėtų duoti tam daugiau laiko. Tinkamai impregnavus medieną, galėsite ją dažyti pasirinktais dažais.

Back To Top