Skolų išieškojimo paslaugos: ką reikėtų apie jas žinoti?

Skolų išieškojimo paslaugos: ką reikėtų apie jas žinoti?

Anksčiau nesusidūrus su skolų išieškojimu, gali atrodyti, kad tai labai sudėtingas procesas, kurį gali suprasti ne kiekvienas. Žinoma, kiekviena situacija yra individuali ir kiekvienas toks procesas gali būti vis kitoks. Tačiau tie žmonės, kurie teikia skolų išieškojimo paslaugas per visą savo darbo patirtį yra susidūrę su pačiomis įvairiausiomis situacijomis, todėl gali patarti, ką kiekvienas privalo žinoti apie šias paslaugas, jei ateityje tektų su jomis susidurti.

Kiek laiko gali užtrukti skolų išieškojimo procesas?

Svarbu žinoti tai, kad skolų išieškojimo procese yra du pagrindiniai etapai. Pirmasis etapas, kuris vyksta iki teismo ir antrasis – teisminis etapas. Jeigu pakanka tik pirmojo etapo, tuomet skolų išieškojimo paslaugos gali trukti tikrai neilgai ir procesas greitai yra užbaigiamas. Tačiau jeigu skolininkas piktybiškai nenori bendradarbiauti, slapstosi ir panašiai, tuomet procesas pereina į antrąjį etapą. Tokiu atveju, viskas gali užtrukti. Tad apibrėžti laiko, kiek konkrečiai reikės gauti tokias paslaugas yra labai sunku, nes kiekvienas atvejis yra skirtingas ir gali trukti skirtingus laiko tarpus.

Ką reikia žinoti apie patiriamas išieškojimo išlaidas?

Išlaidos, kurios yra patiriamos ne teismo tvarka, dažniausiai priskiriamos apmokėti skolininkui. Aišku, jos turėtų būti protingos ir pagrįstos. Nereikėtų tikėtis, kad bus apmokamos smulkios, sunkiai įrodančios išlaidos, kurios buvo susietos su skolos išieškojimu. Tad jeigu ir dabar esate panašioje situacijoje ir karts nuo karto patiriate tam tikro dydžio išlaidas, verta rinkti įvairius įrodymus, kad būtų galima jas pagrįsti. Be to, verta žinoti ir tai, kad su prievolės įvykdymu išlaidos yra priskiriamos skolininkui, aišku, jeigu kiti faktai nenuliame kitaip.

Kaip vyksta procesai su skolininko turtu?

Tikriausiai dažniausias klausimas būna tas, ar tik gavus informaciją, kad tam tikras asmuo yra skolingas iš karto areštuojamas jo turimas turtas, blokuojamos sąskaitos ir panašiai. Tačiau be jokio perspėjimo to padaryti nėra galimybės, bet kokiu atveju skolininkas apie visą situaciją turėtų būti informuotas, tačiau apie arešto uždėjimą jis neturėtų būti informuojamas, kad tai nepakenktų situacijai ir tas turtas negalėtų būti perrašomas kitam asmeniui. Tokia informacija turėtų būti perduota tiesiogiai ir gauti reikiami skolininko parašai, jeigu to nepavykta padaryti, tuomet privalomai turi būti siunčiami laiškai. Įdomu tai, kad jeigu skolininkas atsisako priimti siųstą laišką, vis tiek yra laikoma, kad jis su informacija yra susipažinęs.

Back To Top