Oro kondicionieriai: patarimai, kurie leis saugiai jais naudotis

Kiekvienas daiktas turi tam tikras rekomendacijas, kuriomis vadovaujantis galima ilgiau išlaikyti jo tinkamą veikimą, ilgaamžiškumą ir kitus svarbius dalykus. Kalbant apie oro kondicionierius, jiems taip yra nustatytos tam tikros rekomendacijos, nurodyti tam tikri patarimai, kurių laikantis galima išvengti sveikatos sutrikimų ir kitų panašių dalykų. Būtent apie tai papasakosime šiame straipsnyje, atskleisime pagrindinius patarimus, kurie leis nedaryti pagrindinių klaidų.

Klaidos, kurių reikėtų vengti

Reikia pripažinti, kad labai dažnas naudodamas oro kondicionierių nesilaiko tam tikrų taisyklių, taip kenkdamas ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Vasarą, kuomet oro temperatūra būna iš tiesų aukšta, visais būdais bandome atsivėsinti. Ir tai dažniausiai būna oro kondicionieriai. Būtent šiuo laikotarpiu yra daromos pagrindinės klaidos, nes patalpose nustatoma ganėtinai žema temperatūra ir taip rizikuojama susirgti peršalimo ligomis. Tad jei lauke yra apie 27 laipsnius šilumos, jokiu būdu patalpoje negalima nustatyti temperatūros, kuri siektų vos 18 laipsnių šilumos. Rekomenduojama, kad lauke ir patalpose  oro temperatūra skirtųsi ne daugiau nei 5 laipsniais.  Taip pereinant iš vienos aplinkos į kitą nepatiriamas toks didelis šokas ir organizmas lengviau prisitaiko. Be to, naudojant oro kondicionierius labai svarbu nenustatyti tiesioginio vėjo į žmogų, nes tai taip pat gali būti viena iš priežasčių, kodėl sergama peršalimo ligomis.

Kiti svarbūs patarimai

Pateikiame dar keletą rekomendacijų, kurių laikantis galima išvengti tam tikrų bėdų:

  1. Kaip ir minėjome anksčiau, reikėtų vengti tiesioginio oro kondicionieriaus vėjo pūtimo. Jeigu to nepavyksta padaryti, tuomet jo galingumą reikėtų sumažinti. Jokiu būdu nereikia kentėti pučiančio vėjo, nes jis gali atnešti nereikalingų pasekmių.
  2. Jeigu norite iš tiesų atsivėsinti, patalpą reikėtų vėsinti pamažu. Iš pat pradžių nustatykite vos kelių laipsnių skirtumą, nei kad yra lauke ir po tam tikro laiko po kelis laipsnius mažinkite temperatūrą. Taip kūnas turės laiko apsiprasti su vis vėstančia temperatūra ir nepatirs didelio šoko.
  3. Tinkamą oro kondicionieriaus veikimą užtikrins reguliari jo priežiūra. Tad nereikėtų pamiršti jį reguliariai tikrinti, nepamiršti keisti filtrų, kurie užtikrins, kad oras patalpoje būtų švarus.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis oro kondicionierių?

Kadangi oro kondicionierių rūšių yra ganėtinai daug, tai jį gali būti sunku išsirinkti. Tad pirmiausia verta atkreipti dėmesį į patalpą, kurią jis turės vėsinti. Jis turi būti pakankamo galingumo, kad užtikrintų vėsų orą. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kokių funkcijų tikitės. Jeigu neturite konkretaus varianto, visada patartina pasikonsultuoti su specialistais, kurie leis priimti geriausią sprendimą.

Back To Top