Ar darbdavys gali kelti psichologinį smurtą darbuotojui?

Darbdaviai neretai skirstomi į dvi grupes: tie, kurie gerbia darbuotojus ir rūpinasi, kad jie jaustųsi gerai, ir tie, kurie negerbia darbuotojų ir laiko juos prastesniais už save. Pirmuoju atveju galima džiaugtis, jog darbdavys suteikia galimybę džiaugtis geromis sąlygomis ir nereikia jaudintis prieš einant į darbą. Sekančiu atveju situacija kiek prastesnė. Neretai darbuotojai labai greitai pakeičia darbą, jeigu yra engiami darbe. Tačiau šioje situacijoje yra vienas didelis bet. Kas, jeigu jie neturi, kur eiti? Kaip elgtis tokiu atveju? Deja, bet tokiu atveju tenka pakęsti darbdavio psichologinį smurtą. Būtina pastebėti, jog psichologinis teroras gali vykti ne tik prieš darbuotojus, bet ir darbdavį. Pasitaiko, jog darbuotojai susiburia į grupeles ir engia darbdavį, jog šis pasijusti nemaloniai darbe ir tokiu būdu nuspręsti palikti kolektyvą. Tokia situacija kartais vyksta, kai vadovas yra ne įmonės savininkas, o samdomas darbuotojas.

Kas yra mobingas?

Jeigu nežinote, kas yra mobingas, tai dar nereiškia, jog jums neteko su tuo susidurti. Mobingas – tai procesas, kurio metu grupė žmonių psichologiškai smurtauja prieš vieną žmogų, pavyzdžiui, bendradarbį. Procesas vyksta labai paprastai. Žmogus yra izoliuojamas nuo bet kokių socialinių veiklų, engiamas, žeminamas. To pasekmės gali paveikti ne tik įmonės reputaciją, bet net ir sugriauti visą verslą. Mobingo paveiktas žmogus gali nuspręsti skųstis ne tik vadovams, bet ir eiti į viešumą. O tai gali atbaidyti klientus bei potencialius darbuotojus.

Kodėl svarbu netylėti?

Jeigu nesijaučiate maloniai darbe, netylėkite. Deja, bet viena iš didžiausių klaidų yra tylėjimas. Tokiu atveju jūs ne tik netenkate galimybės išspręsti problemą, bet ir suteikia progą kolegoms pasijusti viršesniais už jus. Mobingas nėra tas dalykas, su kuriuo turėtumėte susidurti darbe. Jeigu tylėsite, tuomet gali būti, jog ateityje atsiras dar vienas kolega, kuris bus engiamas. Mobingą reikia stabdyti vos tik jis prasideda. Tokiu atveju galėsite greitai numalšinti bendradarbių nedraugišką elgesį ir mėgautis atliekamu darbu be jokio papildomo streso.

Back To Top