Prevencija geriau nei kanalizacijos atkimšimas: kokias profilaktines priemones naudoti?

Kanalizacijos užsikimšimai – tikrai nemalonus ir varginantis įvykis, galintis sukelti nemažai nepatogumų. Nors kartais tenka kreiptis ir profesionalų pagalbos, didelę dalį problemų galima išspręsti patiems, imantis paprastų prevencinių priemonių. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą priemonių, kurios padės išvengti kanalizacijos užsikimšimų.

Paprastas, bet efektyvus sprendimas – sietelis kriauklėje

Pirmas dalykas, kurį reikia naudoti siekiant išvengti užsikimšimų kriauklėje – sietelis. Šis paprastas įrankis sulaiko maisto likučius, plaukų kamuoliukus bei kitas šiukšles, ir neleidžia jiems patekti į vamzdžius. Rinkdamiesi sietelį, atkreipkite dėmesį į jo dydį ir formą, kad jis tinkamai priglustų prie kriauklės angos ir tinkamai atliktų savo funkciją.

Nepakeičiama dušo kabinos apsauga – plaukų gaudyklė

Plaukai – viena dažniausių kanalizacijos užsikimšimų priežasčių, ypač duše. Šiuo atveju rekomenduojame naudoti plaukų gaudyklę. Šie prietaisai montuojami ant dušo grotelių ir sulaiko plaukus – taip užkertamas kelias jų patekimui į vamzdynus. Plaukų gaudyklės būna įvairių tipų, tad rinkitės jums patogiausią ir efektyviausią variantą.

Reguliariai valykite vamzdžius

Net ir naudojant sietelius bei plaukų gaudykles, rekomenduojame reguliariai valyti vamzdžius. Tam tikslui galima naudoti specialius valiklius, kuriuos rasite prekybos centruose. Šie valikliai ištirpdo riebalus ir kitas organines medžiagas, susikaupusias vamzdžiuose, ir užtikrina tinkamą vamzdynų sistemos veikimą.

Kanalizacija nėra šiukšlių dėžė

Svarbu nepamiršti, kad ne viską galima mesti į kanalizaciją. Venkite pilti riebalus, aliejus, dažus, chemines medžiagas ir kitas netinkamas medžiagas. Šios medžiagos gali sukelti vamzdžių koroziją, užsikimšimus bei nemalonius kvapus.

Pasirūpinkite tinkama skalbimo mašinos ir indaplovės priežiūra

Skalbimo mašinos ir indaplovės taip pat gali prisidėti prie kanalizacijos užsikimšimų. Reguliariai valykite šių prietaisų filtrus, kad pašalintumėte susikaupusias nešvarumus ir plaukų kamuoliukus. Taip pat naudokite tik rekomenduojamą skalbimo miltelių ir ploviklių kiekį, kad išvengtumėte pernelyg didelio priemonių putojimo.

Profilaktinė apžiūra

Rekomenduojama kartą per metus atlikti profilaktinę kanalizacijos sistemos apžiūrą. Tai leis anksti pastebėti ir pašalinti smulkias problemas, kol jos nesukelė didesnių vargų.

Įgyvendinus šias paprastas profilaktikos priemones, išvengsite nemalonių kanalizacijos atkimšimų. Atminkite, kad prevencija padės išvengti daug didesnių problemų!

Back To Top