Prieš perkant sklypą – būtini geologiniai grunto tyrimai.

Prieš perkant sklypą – būtini geologiniai grunto tyrimai.

Šių bandymų tikslas – išsiaiškinti žemės pobūdį ir kokia ji yra įvairiuose gyliuose. Šių bandymų rezultatai padės nuspręsti, kokio tipo pamatai turi būti naudojami statybose.

Kai kuriais atvejais šie tyrimai yra privalomi, o kai kuriais rekomenduojami tad apie juos ir daugiau pakalbėsime šiandienos straipsnyje. Tikimės, jog informacija bus naudinga besiruošiant pirkti sklypą, ar statant bet kokio tipo statinį.

Ką reikia žinoti apie šiuos tyrimus?

Kiekviena žemė turi skirtingą struktūrą ir geologiją.

Yra dvi pagrindinės grunto tyrimų rūšys: prasiskverbimo bandymai ir apkrovą laikantys bandymai. Per šiuos bandymus inžinierius gali nustatyti grunto stiprumą ir tankį, taip pat vandens kiekį jame.

Penetracijos bandymai atliekami įbedant metalinį strypą į žemę ir matuojant dirvožemio pasipriešinimą skverbimuisi. Šių bandymų rezultatai padės nustatyti laikomąją dirvožemio galią..

Apkrovos laikymo bandymai atliekami ant grunto padedant sunkų daiktą ir matuojant nusėdimo dydį. Šie bandymai padeda nustatyti dirvožemio suspaudžiamumą.

Kodėl tai svarbu?

Grunto tyrimų rezultatai padės inžinieriui suprojektuoti statybos projekto pamatus. Naudojamų pamatų tipas priklauso nuo grunto pobūdžio ir apkrovos, kurią turės išlaikyti pastatas.

Jei planuojate pirkti žemės sklypą, prieš perkant patartina ištirti geologiją. Tai padės jums išvengti bet kokių problemų, kurios gali atsirasti dėl žemės savybių.

Prieš perkant sklypą reikia atlikti geologinius dirvožemio tyrimus, kad būtų galima nustatyti dirvožemio pobūdį ir jo tinkamumą statybos projektui. Tai svarbu, nes pamatų tipas priklauso nuo grunto laikomosios galios.

Ar geologiniai tyrimai yra būtini?

Geologiniai tyrimai yra svarbūs, tačiau ne visada būtini. Tai priklauso nuo projekto pobūdžio. Jei planuojate statyti didelį statinį, privaloma ištirti žemę.

Kai kuriais atvejais jie yra netgi privalomi, pavyzdžiui, statant užtvanką ar bokštą. Tačiau jei norite įsigyti nedidelį namą jau pastatytame žemės sklype, geologinis tyrimas ne visada būtinas.

Kiek kainuoja geologinis tyrimas?

Geologinio tyrimo kaina priklauso nuo jo dydžio ir sudėtingumas. Nedidelė žemės sklypo apžiūra gali kainuoti mažiau, ir trukti trumpiau, o esant dideliems objektams atitinkamai kyla ir projekto atlikimo kaina, bei laikas.

Kokia geologinio tyrimo nauda?

Išvengsite galimų problemų susijusių su statybomis.

  • Sužinosite dirvožemio pobūdį ir jo tinkamumą statybos projektui.
  • Galėsite pasirinkti tinkamiausią pastato pamatų tipą.
  • Sužinosite grunto gylį ir vandens kiekį jame.
  • Galėsite nustatyti pagrindo laikomąją galią

Geologiniaityrimai.lt paslaugos:

Siūlo išsamius geologinius tyrimus bet kurioje Lietuvos vietoje. Įmonės paslaugos apima:

  • Grunto tyrimus (skverbties ir laikomosios galios bandymus);- žemės tipo ir vandens kiekio nustatymas;
  • Pamatų projektavimas;
  • Konsultacijos dėl žemės pirkimo. Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite tinklapio formoje arba nurodytų elektroniniu paštu.
Back To Top