Teisinga granulinių katilų priežiūra

Teisinga granulinių katilų priežiūra

Kalbant apie įvairius katilus dažniausiai yra randama informacija apie jų įsigijimą, įvairias savybes, kodėl verta rinktis vieną ar kitą variantą. Tačiau informacijos apie jų priežiūra yra žymiai mažiau arba jos iš viso nėra. Todėl šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie granulinių katilų priežiūrą. Kaip žinia, ji yra labai svarbi, nes nuo jos priklauso jo gyvavimo laikotarpis.

Tinkamos kokybės granulės

Norint, kad granulinis katilas tarnautų ilgiau, labai svarbu ne vien tik jo priežiūra bet ir granulės, kurios yra dedamos į jį. Todėl jas reikėtų rinktis kaip įmanoma aukštesnės kokybės. Tai leis ne tik efektyviau pasigaminti šilumą, bet tai turės įtakos ir katilui. Tikėtina, kad mažiau kokybiškesnėse granulėse didesnė dalis yra nenatūralių medžiagų, kurios gali neigiamai veikti prietaisą. Aišku, tas rezultatas nebus matomas iš karto, tačiau jau po kelerių metų galima sulaukti pirmų pasekmių.

Būtina valyti pelenus

Šis veiksmas taip pat yra labai svarbus, norint išlaikyti katilo efektyvumą ir ilgaamžiškumą. Deginant bet kokias medžiagas, visada jos rezultatas būna pelenai. Vėlgi, kai bus renkamasi prastesnės kokybės granulės, tai pelenų bus žymiai daugiau, nei kad renkantis aukštesnės kokybės. Tad nuo pačio pasirinkimo gali priklausyti ir kaip dažnai reikės jį valyti. Žiemos laikotarpiu, kuomet pastoviai yra veikiantis granulinis katilas, valymą reikėtų atlikti bent jau kartą per savaitę.

Profilaktinė apžiūra

Turbūt kaip ir kiekvienas daiktas reikalauja kartą per metus atlikti profilaktinę apžiūrą, tą patį reikėtų daryti ir su granuliniais katilais. Kad būtumėte tikri, kad visa sistema veikia sklandžiai, jų apžiūrą reikėtų organizuoti bent jau vieną kartą per metus. Tokią apžiūrą geriausiai atliks šios srities specialistai ir tinkamai galės nustatyti esamus ar atsirandančius pažeidimus. Tokias apžiūras rekomenduojama atlikti prieš šaltąjį sezoną, kuomet jo naudojimas padažnės.

Nenumoti ranka į smulkius pažeidimus

Jeigu net ir reguliariai yra atliekama apžiūra, visada netikėtai gali išlįsti vienas ar kitas gedimas. Tad jei išgirdote, kad granuliniai katilai dirba ne taip įprastai kaip visada, reikėtų kreiptis į specialistus ir tai padaryti kaip įmanoma greičiau. Laiku aptikta problema gali būti kur kas lengviau išsprendžiama, nei kad uždelsta. Ir labai didelė tikimybė, kad mažos problemos sprendimas bus žymiai pigesnis, nei kad didesnės. Uždelstos problemos neretai gali privesti iki to, kad katilas bus nebepataisomas ir jį reikės keisti. O kaip žinia, toks keitimas tikrai nebus pats pigiausias variantas.

 

Back To Top