Vėdinimo sistemos: kokios yra jų rūšys?

Kokybiška vėdinimo sistema šiandien yra laikoma neabejotinai svarbia efektyviam namų oro valymui, namų aplinkos gerovei bei gyventojų sveikatingumo aspektams. Nuolatinis oro tiekimas bei jo šalinimas leidžia užtikrinti optimalią namuose esančio oro sudėtį ir padeda išvengti papildomos drėgmės ar kvapų. Vėdinimo sistemos šiandien pasižymi itin plačia pasiūla ir galimybėmis, tačiau galima išskirti net keletą pagrindinių, dažniausiai pasitelkiamų skirtingo pobūdžio patalpose, esant skirtingiems poreikiams. Tad kokios vėdinimo sistemos šiandien yra populiariausios? Plačiau skaitykite šiame puslapyje: vedinimoekspertai.lt

Patalpų vėdinimas su rekuperacine vėdinimo sistema

Vėdinimo sistemos gali būti priverstinės, kai pažangių mechaninių įrenginių pagalba galima efektyviai reguliuoti oro judėjimą pagal individualų poreikį. Tokios sistemos, papildytos rekuperatoriais, užtikrina kad vyks optimalūs šilumos mainai tarp lauko bei vidaus patalpų. Kadangi šilumos dalis pašalinama vėdinant, o grynas oras, patenkantis į vidų yra vėsesnis, optimalų šilumos kiekį padės palaikyti rekuperacinė sistema. Ji leidžia efektyviai saugoti šilumą, taip sumažinant išlaidas, kurių reikėtų papildomam patalpų apšildymui kitais įrenginiais. Sistemos su rekuperacija yra skirstomos į ortakines bei beortakines. Ortakinės sistemos yra sudarytos iš rekuperatoriaus bei oro transportavimo ortakių, kurie padeda išskirstyti šilumą po visas patalpas. Tuo tarpu beortakinės sistemos pasižymi keletu mini rekuperatorių, kurie sinchronizuotai veikia tarpusavyje.

Patalpų vėdinimas be rekuperacinės sistemos

Patalpų vėdinimas be rekuperacinės vėdinimo sistemos ne itin skiriasi nuo sistemos, kuriose patalpų vėdinimas vyksta su rekuperacine sistema. Skirtumas tik tas, kad įrenginys be rekuperacinės sistemos veikia be šilumokaičių, nevykdant šilumos mainų proceso tarp vidaus bei lauko patalpų. Nepaisant to, šios sistemos yra gana pažangios ir vis tobulinamos tam, kad būtų užtikrintas ekonomiškumas bei efektyvus vėdinimas net ir šaltuoju sezonu. Šios sistemos pasižymi paprastesne priežiūra nei sistemos su rekuperacija, o taip pat – ir žemesne kaina.

Natūralus patalpų vėdinimas

Vėdinimo sistemos, skirtos natūraliam patalpų vėdinimui, yra ekonomiškiausias bei sudėtingumu nepasižymintis sprendimas. Šiuo atveju oro šalinimui yra pasitelkiamos tam skirtos šachtos, kurios natūraliai, priklausomai nuo aplinkos sąlygų, šalina patalpose susikaupusį orą. Natūralaus vėdinimo sistema gali būti laikomas ir vėdinimas atvėrus patalpų langus, įleidžiant oro iš lauko, tačiau šis būdas dažniausiai pasitelkiamas tik esant šiltesnėms oro sąlygoms. Visgi, natūralus patalpų vėdinimas savo efektyvumu ženkliai nusileidžia priverstinio vėdinimo sistemoms, kurios užtikrina oro valymą nepriklausomai nuo oro sąlygų ar su tuo susijusių aplinkybių ir gali būti lengvai ir paprastai kontroliuojamos.

Back To Top