Ką daryti jeigu gyvūnas jaučiasi blogai?

Jūs vairuojate automobilį, kai matote apleistą šunį  pakelėje. Su grimztančiu jausmu supranti, kad jis vienas ir pamirštas. Ką turėtum daryti? Tai žiaurus scenarijus visiems, kuriems rūpi gyvūnai. Galų gale, kas būtų, jei ten stovėtų jūsų augintinis?

Nesukelkite avarijos

Jūs negalėsite padėti gyvūnui, jei jį susižalosite. Prieš stabdydami pažiūrėkite į galinio vaizdo veidrodėlį, įjunkite garsinį signalą, visiškai patraukite automobilį nuo kelio, išjunkite degimą, įjunkite stovėjimo stabdį ir įjunkite avarinius žibintus. Jei turite avarinių signalų, pasiruoškite juos naudoti.

Svarbiausia saugumas

Keistas, išsigandęs ir galbūt sergantis ar sužeistas gyvūnas gali elgtis nenuspėjamai. Staigus jūsų judesys, net atidarius automobilio dureles, gali juos išgąsdinti ir priversti bėgti – galbūt tiesiai į greitkelį. Jei gyvūnas atrodo ar elgiasi grėsmingai arba jei dėl situacijos jaučiatės nepatogiai, likite savo automobilyje.

Jei įmanoma, suvaržykite gyvūną. Sukurkite užtvarą arba naudokite nešiklį, pavadėlį, audinio gabalą arba virvę, kad gyvūnas būtų laikomas saugioje vietoje. Signalizuoti artėjančias transporto priemones, kad sulėtintų greitį, jei negalite sulaikyti gyvūno, arba nukreipkite eismą aplink juos, jei atrodo, kad jie yra sužeisti ir vis dar yra važiuojamojoje kelio dalyje.

Būkite atsargūs

Būkite atsargūs artėdami prie gyvūno. Jei pavyks priartėti pakankamai arti, kad juos užfiksuotumėte, yra didelė tikimybė, kad būsite subraižyti ar įkąsti.

Eidami link gyvūno, ramiai kalbėkite, kad jį nuramintumėte. Įsitikinkite, kad jie visada jus mato, kai artinatės, ir galbūt priviliokite juos pas jus, pasiūlydami stipraus kvapo maisto, pavyzdžiui, konservuotų tunų ar džiovintų kepenų.

Įtraukite juos į savo automobilį

Jei esate tikri, kad labai greitai galite sulaukti pagalbos iš gyvūnų kontrolės, pabandykite įvilioti gyvūną į savo automobilį maistu, uždarykite dureles ir laukite pagalbos. Daugeliu atvejų nėra gera mintis bandyti kur nors važiuoti su svetimu šunimi, jie gali būti pasiutę ar agresyvūs. Katės gali pasielgti taip pat, taip pat pasislėpti po automobilio sėdyne, o bandant jas ištraukti gali būti pavojinga.

Visais atvejais, kai gyvūnas pasijunta blogai, kreipkitės į veterinarijos kliniką.

Daugiau informacijos žiūrėkite nuorodoje.

Back To Top