Ką kiekvienas turėtų žinoti apie POS sistemas

Šiuolaikinėms technologijoms tobulėjant prie kiekvieno darbo reikia prisidėti vis mažiau, nes daugelis sistemų didžiąją darbų dalį gali atlikti pačios. Lygiai tokia pati situacija yra ir su kasos aparatais. Ten, kur yra įdiegtos tinkamos sistemos, galima atlikti kur kas daugiau darbų, matyti daugiau informacijos ir juos atlikti labai paprastai. Viena populiariausių sistemų yra POS sistema, tad apie ją plačiau ir papasakosime šiame straipsnyje.

Kaip galima suprasti POS sistemas?

Jeigu nei karto neteko dirbti su kasos aparatu, vargu ar galima įsivaizduoti, kaip jis gali palengvinti darbą ir suteikti naudingos informacijos. Turbūt daugelis įsivaizduoja, kad aparatai skirti tik laikyti pinigus. Tačiau jų paskirtis gali būti labai plati. Kad verslas veiktų tinkamai, vos ne kiekvieną dieną reikia pildyti tam tikrus žurnalus ar kitus kasdienius dokumentus. Kad jie būtų tinkamai supildyti, tą informaciją reikia iš kažkur gauti. Kaip pavyzdys galėtų būti, kad POS sistemos kavinėms yra svarbios, nes jų pagalba galima matyti kiek buvo suprekiauta per vieną dieną, kokie patiekalai buvo užsakinėti ir taip galima matyti, kokių produktų reikės užsisakinėti kitai dienai. Tad tokia sistema gali parodyti labai plačią informaciją apie veiklą, taip palengvinant daugelį darbų.

Iš ko gali susidėti POS sistemos?

Turbūt daugeliui yra sunku įsivaizduoti, kaip gali atrodyti POS sistemos. Tad labai trumpai ir aiškiai bandysime paaiškinti jos sistemą:

  • Paprastas kompiuteris sujungtas su POS kompiuteriu. Tiek darbuotojams, tiek pirkėjams jis gali būti labai naudingas, nes gali turėti liečiamus ekranus, kuriuos valdyti žymiai patogiau, galimybė atsiskaityti bankinėmis kortelėmis ir panašiai.
  • Kasos aparatas, kuriame laikomi pinigai. Turbūt šią dalį įsivaizduoti labai lengva, nes ją galite matyti beveik visose atsiskaitymo vietose.
  • Speciali programinė įranga, kurios pagalba galima atlikti visas galimas funkcijas, kurias pripažįsta POS sistema ir jos lengvai yra derinamos su įvairiomis buhalterinėmis programomis.

Kita naudinga informacija

Turbūt vienas svarbiausių POS sistemos funkcionalumų yra tas, kad jos pagalba galima atsiskaityti už prekes ar paslaugas taip, kaip mums yra patogu, tai yra grynais pinigais, kortelėmis ir kitais priimtinais būdais. Tokia sistema reikalui esant gali išrašyti ir PVM sąskaitas faktūras ar suteikti kitą reikalingą informaciją apie įvairius atliktus ar atliekamus mokėjimus. Naudojant tokią sistemą galima būti kur kas labiau užtikrintiems, kad nebus galima vykdyti įvairių apgavysčių ar kitų sukčiavimo būdų.

 

 

Back To Top