Sniego valymas – kaip nesugadinti kiemo šio proceso metu?

Žiema nėra labai nuspėjama ir kartais per savaitę iškristi vos keli centimetrai sniego, o kartais tai gali atsitikti vos per kelias valandas, ir taip ką tik nuvalytas kiemas atrodyti lyg nieko jam net nebuvo daryta. Aišku, kad taip gali atsirasti nemažos jo krūvos, kurios ilgainiui gali pakenkti įvairiems sodo augalams ar vejai. O ką jau kalbėti apie susikaupusią druską, jei ji buvo prieš tai naudota ledo tirpinimui. Pastaroji yra kenksminga ne tik augalijai, bet ir kelio dangai, kurią nėra taip jau sunku pažeisti, o pavasarį tirpstant vandeniui visa tai gali tapti tikru minu lauku. Todėl sniego valymas turi būti atliekamas atsakingai ir nežiūrint pro pirštus.

Viena iš pagrindinių rekomendacijų yra pūtikas, kuris įvairiose kiemo vietose be problemų pašalins susikaupusį sniegą. Pastarieji ženkliai mažiau pakenks kelio dangai ar vejai, jeigu juos lyginsime su įvairiais peiliais ar buldozeriais. Na o jeigu tokie valytuvai nurėš dalį velėnos, tai reikia kaip įmanoma greičiau ją sugrąžinti į vietą. Taip pat reikia stengti neliesti apledėjusių augalų šakų, nes jos yra trapios ir labai lengvai pažeidžiamos. Todėl yra rekomenduojama palaukti, kol nutirps sniegas ir bus galima apžiūrėti padarytą žalą bei nugenėti pažeistas medžių ar krūmų galus, ir taip užtikrinti, kad ateityje vėjas nepridarys dar daugiau žalos.

Norint išvengti didesnių pažeidimų įvairiose aikštelėse ar kitose didžiulėse erdvėse, kurios yra išklotos asfaltu ar kita specialia danga yra rekomenduojama kviesti specialistus, kuriems sniego valymas nėra didžiulė naujiena. Pastarieji turėtų pasirūpinti, kad jų peiliai būtų padengti specialia danga arba naudoti besisukančią šluotą. Ji yra ypač efektyvi šalinant sniegą nuo mažesnių, išklotų trinkelėmis takų. Sniego valymas turi atliktas kaip įmanoma anksčiau po pūgos ar kitų kritulių todėl, kad jis tada dar nėra toks sukietėjęs. Taip pat reikia vengti sunkios technikos ant vejos ir tikrai nėra svarbu, kad viskas yra sušalę, nes pastaroji vis tiek gali pakenkti vejai.

Daugiau informacijos apie tai galima rasti čia: https://arbora.lt

 

 

Back To Top