Ką reikėtų žinoti, norint užsiimti individualia veikla pagal pažymą?

Tikriausiai kiekvienas norėtų dirbti savarankiškai ir nepriklausyti nuo nieko. Taip pridėtinę vertę ir gerovę kursite sau patys, todėl tik nuo jūsų pačių priklausys, kokius rezultatus pasieksite. Būti nepriklausomam tikriausiai yra vienas iš geriausių sprendimų, nes nesate įspraustas į tam tikrus rėmus, nereikia atsiskaityti vadovams ir panašiai. Kadangi dirbti sau galima labai skirtingais būdais, šiame straipsnyje papasakosime apie individualią veiklą pagal pažymėjimą, ką svarbaus turėtų žinoti kiekvienas, kas nori dirbti pagal šį darbo pobūdį.

Ką reikėtų žinoti apie registravimą?

Kad darbas būtų oficialiai įteisintas, pirmieji žingsniai, kuriuos reikėtų atlikti yra registravimas. Jis turėtų būti pirmasis žingsnis, kai veikla dar nėra pradedama. Šis veiklos būdas yra patogus, nes pateikus prašymą praktiškai dirbti galima jau tą pačią dieną. Tad toks variantas tinka ypač tiems, kam reikia skubaus sprendimo. Tačiau svarbu ir tai, kad pildant prašymą visa pateikta informacija turėtų būti pateikta teisingai. Dar vienas privalumas tas, kad pateikti prašymą galima net keliais būdais ir kiekvienas gali išsirinkti sau tinkamą. Tie būdai būtų trys:

  • Internetu;
  • Atvykus į VMI skyrių;
  • Prašymą siųsti paštu.

Turbūt pirmasis paminėtas būdas būtų pats paprasčiausias, nes daugelis namuose turi internetą, tad tikrai nebus problema jį pateikti. Kiti būdai gali sugaišinti nemažą laiko tarpą. Individuali veikla pagal pažymą yra tęstinė, tad jos galiojimo laiko nėra, vieną kartą ją atsidarius galite dirbti tiek laiko, kiek norite.

Kokie mokesčiai taikomi?

Dirbant bet kokį darbą nuo mokesčių nepabėgsi, tad ir šioje veikloje jie yra privalomi. Tad dirbant tokioje formoje turėsite mokėti tokius mokesčius:

  1. Gyventojų pajamų mokestį, kurio tarifas dažniausiai yra 15 proc. Bet kaip ir daugelyje situacijų gali būti taikomos įvairios išimtys, kurios taikomos atsižvelgiant į uždirbamas pajamas per metus.
  2. Privalomąjį sveikatos draudimą, jo tarifas yra 6,98 proc.
  3. Valstybinio socialinio draudimo įmoką. Nuo pensijos kaupimo gali priklausyti, koks įmokos dydis bus taikomas. Galimi trys variantai, tai yra 12,52 proc., 14,62 proc. ir 15,52 proc.
  4. Pridėtinės vertės mokestį, kurio tarifas yra 21 proc. Bet šis mokestis gali būti ir netaikomas, nes jis priklauso nuo metinių gaunamų pajamų ir prekių įsigijimo.

Ką dar svarbaus reikėtų žinoti?

Kad su tokia veikla būtų lengviau įsitvirtinti, yra sukurtos įvairios lengvatos, kuriomis tikrai galima lengviau dirbti. Turbūt pati sunkiausia dalis yra susimokėti mokesčius, kai pelnas dar nėra toks didelis. Tad pirmaisiais metais yra atleidžiama nuo kai kurių mokesčių.

Back To Top